• Mobilny punkt pierwszej pomocy psychologicznej w sytuacjach indywidualnych, mnogich i masowych wydarzeń traumatycznych : dostępny przez cały tydzień i przez całą dobę dyżurując pod numerem telefonu: 730-822-320 w okresie 01.09.18–31.12.18r.
„Piłeś? Nie pojedziesz!”
Opublikowano: 12 czerwca 2015 13:31 | Aktualizacja: 12 czerwca 2015 13:36
„Piłeś? Nie pojedziesz!”

Nowa kampania społeczna.

Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie  zaprasza do odwiedzania strony internetowej   http://pilesniepojedziesz.pl/ na której można obejrzeć  materiały zaprojektowanej i wdrażanej przez nas  kampanii społecznej  pn. „Piłeś? Nie pojedziesz!”.

Z analizy statystyk Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wynika, że w grupie najważniejszych problemów  bezpieczeństwa ruchu drogowego znaleźli się nietrzeźwi użytkownicy dróg.

MZPiTU opracowało scenariusz spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych na podstawie którego ponad 1000 młodych ludzi wzięło udział w forach dyskusyjnych. Zależało nam jako placówce eksperckiej na zmotywowaniu młodych niedoświadczonych kierowców oraz przyszłych kierowców do właściwych zachowań poprzez odwoływanie się do wartości normatywnych. W każdym spotkaniu uczestniczył ekspert MZPiTU, prawnik, instruktor ze szkoły nauki jazdy, funkcjonariusz policji., psycholog.

Materiały dot. kampanii „Piłeś? Nie pojedziesz!” oraz relacje z forów dyskusyjnych można obejrzeć na  stronie  http://pilesniepojedziesz.pl/ na którą serdecznie zapraszamy! Strona odwołuje się do nas wszystkich –  często również świadków takich zachowań ryzykownych, jakim jest kierowanie samochodem  pod wpływem alkoholu. Ta strona to gotowe kompleksowe narzędzie profilaktyczne  podnoszące świadomość wiedzę i  umiejętności, usłyszymy tu ciekawe głosy ekspertów, autorytetów, znanych olsztynian. To innowacyjny, jedyny tak rzetelny kanał tematyczny   w Polsce!

<