Szkolenie tramwajowe dla osób niepełnosprawnych
Opublikowano: 17 grudnia 2015 14:44 | Aktualizacja: 17 grudnia 2015 20:30
Szkolenie tramwajowe dla osób niepełnosprawnych

Jak bezpiecznie wsiąść do tramwaju? Czy trzeba sygnalizować motorniczemu, że osoba na wózku chce dostać się do środka?

Jak bezpiecznie wsiąść do tramwaju? Czy trzeba sygnalizować motorniczemu, że osoba na wózku chce dostać się do środka? Skąd wiadomo na którym przystanku jesteśmy? Na te i wiele innych pytań będzie można poznać odpowiedzi już w najbliższy wtorek, podczas szkolenia dla osób niepełnosprawnych.

 

            Spotkanie w olsztyńskim ratuszu będzie przygotowane z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Na uczestników będzie czekał tłumacz języka migowego i osoby które w sposób jasny i przystępny będą w stanie rozwiać wątpliwości uczestników. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wzroku, słuchu, jak i z wszystkimi innymi rodzajami niepełnosprawności. Mile widziane będą także wszystkie osoby, które są opiekunami osób niepełnosprawnych lub na co dzień z nimi pracują.

            Do Urzędu Miasta będzie można dostać się głównym wejściem, ale otwarte będzie także wejście od strony ulicy Ratuszowej, gdzie jest platforma umożliwiająca dostanie się do budynku osobom na wózkach inwalidzkich.

            Zapraszamy 22.12 (wtorek) o godz. 17:00 do s. 219 olsztyńskiego ratusza.

Spotkanie organizuje Urząd Miasta Olsztyna oraz Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, przy współpracy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu,  Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz Miejską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

 

Foto: wm.pl

 

 

 

<