Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olsztynie.
Opublikowano: 20 kwietnia 2017 09:42 | Aktualizacja: 20 kwietnia 2017 10:46
Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olsztynie.

Wysoce zjadliwa ptasia grypa.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olsztynie.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olsztynie przypomina  ze drób w dalszym ciągu musi być izolowany od dostępu do dzikich ptaków, tj.  w zamkniętych budynkach lub innych miejscach uniemożliwiających kontakt drobiu z dzikimi ptakami, tzn. w wolierach lub zadaszonych miejscach z ogrodzeniem sięgającym od dachu do podłoża. Karmienie i pojenie drobiu odbywać się może tylko w miejscach z zadaszeniem na całej powierzchni.

Informujemy, że kto wbrew wydanym w celu zwalczania choroby zakaźnej zwierząt lub zapobiegania takiej chorobie zakazom lub ograniczeniom, nie utrzymuje zwierząt w tym nie karmi i nie poi, w określony sposób, podlega karze pieniężnej w wysokości os 0,2 do 0,8 kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłaszanej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Powiatowy Lekarza Weterynarii w Olsztynie informuje że ukazało się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ROZPORZĄDZENIE

 

 

APEL   do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 
oraz  Głównego Lekarza Weterynarii

 

źródło: Powiatowy Inspektor Weterynarii w Olsztynie.

<