• Mobilny punkt pierwszej pomocy psychologicznej w sytuacjach indywidualnych, mnogich i masowych wydarzeń traumatycznych : dostępny przez cały tydzień i przez całą dobę dyżurując pod numerem telefonu: 730-822-320 w okresie 01.09.18–31.12.18r.
KOMUNIKAT
Opublikowano: 26 stycznia 2018 13:19 | Aktualizacja: 29 stycznia 2018 09:12
KOMUNIKAT

UWAGA !!!

KOMUNIKAT !!!!

 

Substancja, która została rozlana na terenie Starego Miasta nie zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców. 

O 11:53 dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o niepokojącym zapachu unoszącym się na terenie Starego Miasta. Podobne zgłoszenie otrzymała Straż Pożarna. Po wstępnym rozeznaniu ustalono, że przy ul. św. Barbary oraz przy ul. Kołłątaja rozlano nieznaną substancję.

Zgodnie z procedurami na miejscu pojawiły się służby: Policja, Straż Pożarna oraz Straż Miejska, które zabezpieczyły teren. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu Straży Pożarnej ustalono, że rozlana substancja nie zagraża zdrowiu mieszkańców.

W związku z zaistniałą sytuacją prezydent Olsztyna zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego. Sztab poprosił o interwencję inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy po zbadaniu miejsca potwierdzili, że rozlana substancja nie zagraża życiu i zdrowiu człowieka, a mieszkańcy mogą bezpiecznie poruszać się w obrębie Starego Miasta.

Po wykonaniu badania Straż Pożarna oczyściła teren, niestety nieprzyjemny zapach może utrzymywać się jeszcze kilka godzin. Obecnie trwa sprawdzanie nagrań z monitoringu w celu ewentualnego zidentyfikowania sprawcy tego incydentu.

 

<