• Informujemy, że w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. z 23 na 24 kwietnia, zmieniona zostanie organizacja ruchu na kilku ulicach osiedla Mazurskiego.
Taksówkarze pomogą mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych
Opublikowano: 15 lutego 2018 11:39 | Aktualizacja: 15 lutego 2018 13:49
Taksówkarze pomogą mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych

Podpisano porozumienie z przedstawicielami olsztyńskich korporacji taksówkarskich.

Taksówkarze pomogą mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych.

 

Podpisano porozumienie z przedstawicielami olsztyńskich korporacji taksówkarskich.

 

Olsztyńscy taksówkarze będą wspierać służby oferując ewakuowanym mieszkańcom transport oraz schronienie w samochodach do czasu przyjazdu autobusów MPK, które są podstawiane, gdy wymaga tego sytuacja. Miasto wesprze taksówkarzy zaopatrując ich w  odpowiednie środki ochronne, w tym kamizelki odblaskowe. Kierowcy przejdą też specjalne ćwiczenia i szkolenia dotyczące przeprowadzania takich nadzwyczajnych działań.

 

Olsztyńscy taksówkarze stanowią – o czym być może nie wszyscy wiedzą – istotny element systemu bezpieczeństwa miasta. Przecież to oni niemal cały czas są w ruchu, obserwują ulice, widzą co się dzieje na terenie Olsztyna i sprawnie mogą informować o przeróżny zdarzeniach służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Cały czas w naszym mieście funkcjonuje system Taxi-Oko. Co prawda wymaga na pewno przeorganizowania i dostosowania do nowoczesnych rozwiązań i technologii, ale przez lata było to niezwykle istotne narzędzie wpływające na poczucie komfortu przez olsztynian.

Taksówkarze bezinteresownie włączają się także choćby w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki temu, że dowożą wolontariuszy z puszkami pełnymi pieniędzmi do banku, ta szczytna akcja co roku jest w naszym mieście niezwykle bezpieczna.

 

Takie sytuacje, gdy taksówkarze pomagali ratownikom miały już zresztą miejsce.

Pod koniec poprzedniego roku – gdy w Gutkowie doszło śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg – transportowali ok. 250 podróżnych, unieruchomionych właśnie w tym pociągu, do dworca.

Poza tym taksówkarze pomagali przy okazji niedawnego pożaru przy ul. Okrzei.

<