• Ministerstwo Zdrowia przygotowało spot z najważniejszymi informacjami ws. koronawirusa: https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s
Finał miejski Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
Opublikowano: 5 marca 2020 11:26
Finał miejski Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

3 marca 2020r

W dniu 3 marca, w Ratuszu olsztyńskim przeprowadzony został finał miejski Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. 6 dwuosobowych zespołów z V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zespołu Szkół Chemicznych i Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych rywalizowało o prawo uczestnictwa w finale wojewódzkim olimpiady oraz o cenne nagrody rzeczowe. Po zakończeniu części teoretycznej (test pisemny) i części praktycznej – umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podsumowano wyniki finału.  Finał zorganizował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

 

I miejsce i prawo reprezentowania Olsztyna w finale wojewódzkim zajęła drużyna V Liceum Ogólnokształcącego w składzie Szymon Marczuk i Mateusz Zieliński, przygotowana przez nauczyciela, Pana Krzysztofa Rutkowskiego.

II miejsce drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w składzie Patryk Antosiak i Marcin Piersa,

III miejsce drużyna Zespołu Szkół Samochodowych w składzie Wiktoria Kowalska i Arkadiusz Kisiel.

 

Zwycięskim zespołom gratulujemy zajęcia czołowych miejsc, zdobycia cennych nagród oraz posiadania głębokiej wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony ludności, a drużynie V LO zabłyśnięcia w finale wojewódzkim olimpiady.

<