• Punkt Recepcyjny w Olsztynie: ul. Niepodległości 53/55- Tel. 797-829-617. Punkt czynny całodobowo.
"Bezpieczna podróż komunikacją miejską"
Opublikowano: 29 maja 2020 07:12 | Aktualizacja: 17 listopada 2020 10:53

Akcja ZDZiT , MPK i Irex-3

„Bezpieczna podróż komunikacją miejską”

Publiczny transport zbiorowy to wciąż najlepszy sposób na sprawne przemieszczanie się po Olsztynie i co równie istotne, bezpieczny także w czasie epidemii. Akcją „Bezpieczna podróż komunikacją miejską” przygotowaną wspólnie przez ZDZiT w Olsztynie, MPK Olsztyn i firmę Irex-3, chcemy pokazać lub przypomnieć, jak wielka praca wykonywana jest każdego dnia, by pasażerowie mogli być spokojni o swoje zdrowie.

Plakaty „Bezpieczna podróż komunikacją miejską”, które można już spotkać na wiatach przystankowych przedstawiają obrazki z codziennych prac prowadzonych przy odkażaniu pojazdów preparatami wiruso i bakteriobójczymi. Codziennie dezynfekowane są wszystkie oparcia, poręcze, kasowników, jak również biletomaty. Jednym słowem wszystko to, czego podczas jazdy może dotknąć pasażer. Dodatkowo cała flota MPK Olsztyn przed wyjazdem na ulice miasta jest dokładnie ozonowana, a kierowcy wyposażani w środki dezynfekujące i ochrony osobistej.

Olsztyn jako jedno z nielicznych miast od początku stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie epidemii utrzymywał normalny, roboczy rozkład jazdy (od poniedziałku do piątku), dopiero później wprowadzając niezbędne korekty. W tym czasie większość miast w Polsce przeszła na rozkłady letnie i weekendowe znacząco ograniczając liczbę kursów.

Od początku na ulicach Olsztyna i gmin, z którymi nawiązana została współpraca, kursują wszystkie tramwaje i autobusy, którymi dysponujemy, po to by mieszkańcy – oczywiście na ile jest to możliwe – w jak najmniejszym stopniu odczuli zmiany i dojechali do celu. Trzeba pamiętać, że dla wielu komunikacja miejska to jedyny sposób by dotrzeć z domu do pracy i z powrotem.

ZDZiT wraz z operatorami świadczącymi usługi dla Gminy Olsztyn podjął także szereg działań mających za zadanie usprawnić komunikacje miejską przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa: oznaczone zostały siedzenia wyłączone z użytkowania (zgodnie z wytycznymi rządu), drzwi pojazdów otwierane są przez kierowców bez konieczności użycia tzw. ciepłych przycisków, wydzielone zostały strefy tylko dla kierowcy, a pasażerów o aktualnych obostrzeniach informują komunikaty głosowe emitowane w pojazdach.

                                                  

 

https://www.zdzit.olsztyn.eu

 

 

<