• Punkt Recepcyjny w Olsztynie: ul. Niepodległości 53/55- Tel. 797-829-617. Punkt czynny całodobowo.
Unijny Certyfikat Covid
Opublikowano: 1 czerwca 2021 06:46 | Aktualizacja: 17 czerwca 2021 15:32
Unijny Certyfikat Covid

Od 1 czerwca 2021r

Unijny Certyfikat Covid jest wzajemnie uznawanym w UE dokumentem zawierającym kod QR i unikatowy identyfikator, ułatwiającym weryfikację podróżnego pod względem ryzyka epidemicznego.  

System unijnych certyfikatów został stworzony przede wszystkim w celu ułatwienia podróży zagranicznych. Jest także przydatny  przy powrocie do kraju. Mając go, zostaniemy zwolnieni z kwarantanny po przekroczeniu granicy. Dodatkowo w przypadku imprez rodzinnych, osoby posiadające taki dokument, nie będą wliczane do limitu osób.

Warunkiem otrzymania takiego Certyfikatu jest: przyjęcie szczepionki na COVID-19 (w  przypadku certyfikatu z tyt. zaszczepienia), negatywny wynik testu PCR albo RAT, czyli tzw. szybkie testy antygenowe (w przypadku certyfikatu z tyt. testu), bądź pozytywny wynik testu PCR starszy niż 11 dni (w przypadku certyfikatu z tyt. przebytej infekcji).  

Od 1 czerwca certyfikat w Polsce można pobrać bezpłatnie z strony Internetowego Konta Pacjenta w postaci PDF nadającej się do prezentacji na urządzeniach mobilnych i do wydruku (logowanie poprzez stronę pacjent.gov.pl). 

Po 25 czerwca UCC będzie dostępny także w aplikacjach  mojeIKP i mObywatel.

 

źródło: www.gov.pl

<