• Informujemy, że w nocy z piątku na sobotę z 22 na 23 września 2017r nastąpi reorganizacja ruchu na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Przebudowa ul. Towarowej [ Na bieżąco aktualizowane ].
Opublikowano: 11 sierpnia 2017 09:13 | Aktualizacja: 6 września 2017 09:00
Przebudowa ul. Towarowej  [ Na bieżąco aktualizowane ].

Od 07.09.2017 r. ulegnie zmianie organizacja ruchu na ul. Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do ul. Sprzętowej.

UTRUDNIENIA W RUCHU 

 

[AKTUALIZACJA  06.09.2017]

W związku z koniecznością wykonania wzmocnień i nasypu pod nowy odcinek ul. Towarowej w czwartek tj. 07.09.2017 r. ulegnie zmianie organizacja ruchu na ul. Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Stalową do ul. Sprzętowej. W związku ze zmianą organizacji ruchu wyłączeniu ulegną dwa pasy ruchu w kierunku ul. Sprzętowej (od skrzyżowania z ul. Stalową). Kierowcy do dyspozycji będą mieli dwa pozostałe pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku.

SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU 1

SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU 2

 

[AKTUALIZACJA 11.08.2017]

W związku z koniecznością przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Cementowa - Lubelska oraz wykonania dodatkowego prawoskrętu z ul. Cementowej w ul. Lubelską w sobotę 12.08.2017 w godzinach porannych zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lubelska - Cementowa.
Dodatkowo informujemy, że w związku z wprowadzanymi zmianami ulegnie także zmianie organizacja ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu. Ciąg drogi krajowej DK 16 tj. ul. Lubelska i ul. Cementowa będą drogami z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast ul. Lubelska kierunek od Dworca będzie ul. podporządkowaną.
Wyłączenie sygnalizacji świetlnej planowane jest od 12.08.2017 r. godziny poranne do 20.08.2017 r.
Możliwe ewentualne wydłużenie czasu wyłączenia sygnalizacji świetlnej.
Natomiast zmiany oznakowana skrzyżowania i pierwszeństwa przejazdu w ciągu DK 16 pozostają bez zmian do odwołania.


[AKTUALIZACJA 22.06.2017]

Informujemy,  że w nocy z 26 na 27 czerwca 2017r nastąpi planowana zmiana organizacji ruchu. 
Zostanie zamknięta ul. Budowlana do końca roku. Objazd będzie wytyczony ulicą Cementową.

MAPA

 

[AKTUALIZACJA 18.06.2017]

UWAGA!!!

TERMIN ZAMKNIĘCIA UL. BUDOWLANEJ ULEGA PRZESUNIĘCIU O KILKA DNI.

Nowy termin zostanie podany na trzy dni przed zamknięciem ulicy.

[AKTUALIZACJA 14.06.2017]

Informujemy,  że od dnia 19 czerwca 2017r nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu.  Zostanie zamknięta ul. Budowlana do końca roku. Objazd będzie wytyczony ulicą Cementową.

MAPA

 

[AKTUALIZACJA 1.06.2017]

Nastąpi zamknięcie kolejnej części jezdni przy moście nad torami 5 czerwca 2017r . Wykonawca zamknie dwa pasy jezdni od wiaduktu w kierunku OBI. Ruch w obie strony będzie się odbywać na dwóch pasach w  kierunku Barczewa. W miejscu tym prowadzone są prace dotyczące ciepłociągu. Roboty powinny potrwać około trzech tygodni.

MAPA

 

[AKTUALIZACJA 8.05.2017]

Aktualna  zmiana organizacji ruchu będzie polegała na wyłączeniu środkowych pasów ruchu od OBI (skrzyżowanie z ul. Leonharda) do wiaduktów (w kierunku Barczewo) do stacji Bliska.
Wyłączeniu będą podlegały pasy wewnętrzne, tj. w każdym kierunku będzie tylko jeden pas ruchu dla pojazdów.
Dodatkowo nadal trwają prace w obrębie skrzyżowania z ul. Stalową, wjazd w ul. Stalową od ul. Towarowej nadal jest zamknięty dla ruchu. Dojazd od ul. Składowej.

Trwają także prace w obrębie samego skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Leonharda.

Od skrzyżowania ul. Budowlanej z Towarową w kierunku budowanego węzła Wójtowo (była baza PKS) także trwają prace przy budowie drogi.

MAPA

.........................................................................................................................................................................................

Wykonawca przebudowy ul. Towarowej wznawia prace w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Leonharda. Roboty rozpoczną się we wtorek, 14 marca 2017r. Będą prowadzone głównie na chodnikach po zachodniej stronie ul. Leonharda. Szczegóły zmian w organizacji w kolejnych etapach:

1) Najpierw drogowcy będą pracować wzdłuż ul. Leonharda między Towarową i Kołobrzeską po stronie zajezdni MPK. Roboty będą realizowane w ciągu chodnika, dlatego ten odcinek piesi będą musieli pokonać traktem po drugiej stroną jezdni.           

2) Następny etap to prace w ciągu ul. Towarowej w pobliżu skrzyżowań z ul. Leonharda oraz ze Stalową i wyjazdem z marketu OBI. To oznacza zawężenie jezdni, a także chodników. Najpierw będą wyłączane fragmenty zewnętrznych pasów w obu kierunkach, a później - na tej samej wysokości - wewnętrznych.

3) Ostatnia część prac będzie realizowana w ciągu chodnika na ok. 300-metrowym odcinku od ul. Stalowej w kierunku ul. Dworcowej (po przeciwnej stronie OBI i zajezdni MPK). To zadanie podzielone będzie na kilka podetapów - piesi będą mogli korzystać z przeciwległych traktów.

Szczegóły : https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/wracaja-roboty-na-towarowej-schematy-organizacji.html

źródło:http://www.zdzit.olsztyn.eu/ ,  https://www.olsztyn.eu/

<