• Informujemy, że w związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie ul. Partyzantów od poniedziałku, 16 lipca, zmieni się organizacja ruchu. Dojazd do ulicy Partyzantów na odcinku od ul.1 Maja do ul. Kajki będzie się odbywał ulicami Lanca i Samulowskiego. UWAGA! Ulica Mazurska będzie nieprzejezdna.
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.
Opublikowano: 24 kwietnia 2018 06:20 | Aktualizacja: 17 lipca 2018 08:23
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

Od 20 lipca 2018 zmiana programu sygnalizacji świetlnej na kolejnych skrzyżowaniach.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu

wprowadza II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

 

[AKTUALIZACJA  17.07.2018]

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przystępuje do drugiej w tym roku części zmian w programach sygnalizacji świetlnych. Ich głównym celem jest skrócenie czasu oczekiwania na sygnał zielony. Na przełomie lipca i sierpnia zmodyfikowanych będzie 6 skrzyżowań.

Od najbliższego weekendu będzie realizowany kolejny etap zmian w pracy sygnalizacji. Ich założeniem jest skrócenie cyklu programów sygnalizacji na wybranych skrzyżowaniach, a tym samym skrócenie czasu oczekiwania na sygnał zielony i poprawienie płynności ruchu. Modyfikacja programów polega na zamianie sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

TABELA

 

[AKTUALIZACJA  12.06.2018]

Informujemy, że zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki nastąpi w nocy z 15 na 16 czerwca - sygnał ogólny na ciągu Kościuszki (nie dotyczy komunikacji miejskiej).

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

 

 

[AKTUALIZACJA  30.05.2018]

Prace związane ze zmianą programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki, zaplanowane na noc z 1 na 2 czerwca, ze względów technicznych zostaną zrealizowane w późniejszym terminie. Wstępnie przeprogramowanie sygnalizacji jest zaplanowane na noc z 15 na 16 czerwca.

 

 

Pierwsze zmiany w działaniu sygnalizacji będą wprowadzane już w najbliższy weekend. W nocy z piątku na sobotę (27/28 kwietnia) uruchomione zostaną strzałki warunkowego skrętu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza w Kościuszki. Natomiast kolejnej nocy (28/29 kwietnia) takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Kościuszki. Poza tym w ciągu ul. Kościuszki wprowadzony zostanie sygnał ogólny, co pozwoli jadącym od strony Manhattanu - po ustąpieniu pierwszeństwa podróżującym z naprzeciwka - skręcić w lewo w ul. Kołobrzeską.

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

Szczegółowe informacje zamieszczono  w TABELI z wprowadzenia II etapu zmian programów sygnalizacji świetlnej.

<