• Informujemy, że od 21.05.2018r nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicy Towarowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Stalową. Nastąpi uruchomienie ronda na wysokości skrzyżowania ulic Towarowej ze Stalową.
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.
Opublikowano: 24 kwietnia 2018 06:20 | Aktualizacja: 10 maja 2018 12:43
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

Pierwsze zmiany w działaniu sygnalizacji od 27.04.2018r

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu

wprowadza II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

 

Pierwsze zmiany w działaniu sygnalizacji będą wprowadzane już w najbliższy weekend. W nocy z piątku na sobotę (27/28 kwietnia) uruchomione zostaną strzałki warunkowego skrętu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza w Kościuszki. Natomiast kolejnej nocy (28/29 kwietnia) takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Kościuszki. Poza tym w ciągu ul. Kościuszki wprowadzony zostanie sygnał ogólny, co pozwoli jadącym od strony Manhattanu - po ustąpieniu pierwszeństwa podróżującym z naprzeciwka - skręcić w lewo w ul. Kołobrzeską.

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

Szczegółowe informacje zamieszczono  w TABELI z wprowadzenia II etapu zmian programów sygnalizacji świetlnej.

<