• Informujemy, że doroczna odprawa planistyczna Prezydenta–Szefa Obrony Cywilnej Olsztyna odbędzie się dnia 7 lutego br. o godz. 9.00 w Sali nr 219 Ratusza. W odprawie bierze udział kadra kierownicza zakładów pracy Miasta.
Remont ulicy Leonharda.
Opublikowano: 31 sierpnia 2017 09:14 | Aktualizacja: 31 sierpnia 2018 11:25
Remont  ulicy Leonharda.

Z 28 na 29 sierpnia 2018r zmieniła się organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku ul. Leonharda.

[AKTUALIZACJA  29.08.2018]

Informujemy, że w nocy z wtorku na środę (tj. z 28 na 29 sierpnia) zmieniła się organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku ul. Leonharda. Dobiegają końca prace na jezdni położonej po wschodniej stronie drogi (bliżej fabryki Michelin). Od środy tą jezdnią będzie puszczony ruch, a roboty rozpoczną się po stronie stadionu Stomilu.

Przebudowywany jest około trzystumetrowy odcinek drogi od wjazdu do garaży (na wysokości stacji paliw) do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. Remont obejmie m.in. budowę sieci deszczowej, sieci telekomunikacyjnych i oczywiście nowej nawierzchni jezdni. Koszt zadania to około 4,5 mln złotych. Z tej kwoty ponad 2,2 mln złotych to subwencja rządowa, jaką Olsztyn uzyskał na remont drogi. Zakończenie robót zaplanowane jest na drugą połowę października.

[AKTUALIZACJA  28.06.2018]

Informujemy, że z soboty na niedzielę (30 czerwca na 1 lipca) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta dla kierowców zostanie wschodnia jezdnia, położona po stronie fabryki Michelin. Ruch będzie odbywał się drugą jezdnią po jednym pasie w każdym kierunku. Prace na tej części ul. Leonharda potrwają około dwóch miesięcy. Całe zadanie powinno być wykonane do końca października. Remont obejmie m.in. budowę sieci deszczowej, sieci telekomunikacyjnych, przebudowę chodników, drogi rowerowej i oczywiście nowej nawierzchni jezdni.

 

UWAGA! Do końca weekendu trwają również naprawy gwarancyjne na drodze rowerowej, na odcinku remontowanym w 2017 roku. Firma Skanska wymienia nawierzchnię ciągu rowerowego. Wiąże się to z koniecznością zawężania jezdni do jednego pasa ruchu po stronie prowadzonych robót (prace są wykonywane i po stronie stadionu, i po stronie Michelin).

 

SCHEMAT

 

 

[AKTUALIZACJA  21.06.2018]

Informujemy, że od dnia 25.06.2018r prowadzone będą roboty poprawkowe w obrębie ścieżki rowerowej wschodniej.  Nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Leonharda. 

 

SCHEMAT

PLAN

 

[AKTUALIZACJA  30.11.2017]

 

W czwartek (30 listopada) przebudowywany odcinek ul. Leonharda został udostępniony do ruchu na całej szerokości. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nie jest to jednak koniec prac, pozostaje bowiem wykonanie oznakowania poziomego. Obecnie pasy są wydzielone za pomocą słupków, obowiązuje też ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ta sytuacja potrwa do czasu, gdy warunki pogodowe umożliwią dokończnie prac.

 

[AKTUALIZACJA  20.11.2017]

 

Informujemy, że w drugiej połowie listopada 2017r  zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Leonarda od ul. Piłsudskiego do ul. P. Tadeusza:

  1. w nocy z 23 na 24 listopada nastąpi zmiana organizacji zgodnie ze Schematem Nr 1, która będzie obowiązywać do wykonania warstwy ścieralnej (zaplanowanej na 29.11.2017r).
  2. 29.11.2017r (w ciągu dnia) po ułożeniu warstwy ścieralnej na jednej stronie jezdni, ruch zostanie przepięty zgodnie ze Schematem Nr2 w celu wykonania warstwy ścieralnej na drugiej stronie jezdni.

SCHEMAT Nr 1

SCHEMAT Nr2

 

[AKTUALIZACJA  12.10.2017]

 

Już w najbliższy weekend (14/15 października) kierowcy pojadą dotychczas zamkniętym fragmentem ulicy Leonharda. Zajęta zostanie druga jezdnia (po stronie stacji paliw). Przypominamy, że remontowany jest odcinek drogi od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do zjazdu do garaży. Prace mają potrwać do połowy grudnia.

SCHEMAT

 

[AKTUALIZACJA  12.09.2017]

Informujemy, że w  związku z  remontem na odcinku ul. Leonharda  ZDZiT otworzył przejazd przez ul. Gen. Maczka w kierunku ulic Kalinowskiego i Szostkiewicza. Umożliwi to dojazd z Jarot i os. Generałów do al. Warszawskiej. Zmiana organizacji ruchu nastąpiła 9 września. Przypominamy. Droga będzie jednokierunkowa, a przejazd możliwy od os. Generałów do al. Warszawskiej.

 

[AKTUALIZACJA  31.08.2017]

Informujemy, że w  związku z rozpoczęciem prac w nocy z wtorku (5 września) na środę (6 września) nastąpi zmiana organizacja ruchu na ulicy Leonharda.

5 września miasto podpisze umowę na realizację inwestycji "Remont nawierzchni ulic Leonharda i Wyszyńskiego na odcinku od zjazdu do OBI do skrzyżowania z ul. Pstrowskiego". Wykonawcą będzie firma Skanska S.A. W pierwszej kolejności roboty budowlane obejmą odcinek na wysokości stadionu Stomilu Olsztyn. Prace rozpoczną się zaraz po podpisaniu umowy. W nocy z wtorku (5 września) na środę (6 września) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Na czas prac, na objętym remontem odcinku, z ruchu wyłączony zostanie pas ulicy Leonharda w kierunku al.Piłsudskiego. Ruch w obu kierunkach odbywać będzie drugim pasem ruchu

SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU

<