• Informujemy, że w związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie ul. Partyzantów od poniedziałku, 16 lipca, zmieni się organizacja ruchu. Dojazd do ulicy Partyzantów na odcinku od ul.1 Maja do ul. Kajki będzie się odbywał ulicami Lanca i Samulowskiego. UWAGA! Ulica Mazurska będzie nieprzejezdna.
Przebudowa ul. Jagiellońskiej.
Opublikowano: 12 marca 2018 11:40 | Aktualizacja: 17 lipca 2018 08:23
Przebudowa ul. Jagiellońskiej.

z 8/9.07.18 nastąpi zmiana organizacji ruchu umożliwiającą przejazd ulicą Jagiellońską.

[AKTUALIZACJA  06.07.2018r ]

Na przebudowywanym odcinku ul. Jagiellońskiej układana jest już masa wiążąca, a w weekend ma być położona warstwa ścieralna asfaltu. To pozwoli na udostępnienie kierowcom drogi już od poniedziałku, 9 lipca.

Jagiellońska będzie przejezdna na całym odcinku, czyli od skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

Nie będzie jeszcze oznakowania poziomego, a pasy do jazdy w każdym kierunku będą wyznaczone separatorami. Ponadto nadal prowadzone będą prace budowlane, dlatego nadal utrzymana zostanie m.in. tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Sybiraków i Rataja (funkcjonuje tam minirondo). Zakończenie wszystkich prac są zaplanowane na koniec lipca.

- Przebudowa drogi obejmowała szereg prac - zaznacza prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - zbudowaliśmy zatokę autobusową, wyremontowaliśmy chodniki, wybudowaliśmy drogę rowerową i wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Do tego wydłużyliśmy pasy do lewoskrętu w ul. Limanowskiego. I jak zwykle przy takich inwestycjach zadbaliśmy także o przebudowę wszystkich sieci, min. kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej itp.

Koszt remontu odcinka ul. Jagiellońskiej od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln złotych. Gmina Olsztyn uzyskała dofinansowanie tego zadania w wysokości 1 927 961 złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.[AKTUALIZACJA  10.05.2018r ]

 

Informujemy,  ze w związku z planowanymi  robotami na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Wrocławskiej  od poniedziałku 14 maja 2018r powstaną dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania. Skrzyżowanie będzie nadal przejezdne, zostaną wprowadzone częściowe i czasowe zajęcia połówkowe jezdni w zależności od potrzeb.
[AKTUALIZACJA 12.03.2018r ]

Informujemy,  że w związku z realizacją zadania pn.: "Przebudowa ul. Jagiellońskiej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ulicami Limanowskiego i Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wrocławską" z piątku na sobotę tj. z 16 na 17 marca 2018r. zaplanowano wprowadzenie Tymczasowej Organizacji Ruchu Drogowego na czas przebudowy ul. Jagiellońskiej. wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym umożliwiające objazdy zamkniętego odcinka ul. Jagiellońskiej oraz dojazdy lokalne do posesji będących w obszarze prowadzonych prac. 
Zakończenie robót zaplanowano do 30.06.2018 r.

SCHEMAT

 

<