• Szczepienie – transport – infolinia: 603 777 858 w g. od 8:00 do 15:00. Uwaga: na wskazany nr infolinii nie należy dzwonić przed umówieniem wizyty w punkcie szczepień. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na 2 dni przed dniem szczepienia
Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego
Opublikowano: 25 lipca 2021 07:56 | Aktualizacja: 21 września 2021 09:49
Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego

od 23 września 2021 roku.

[Aktualizacja 21.09.2021]

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego od 23 września 2021 roku.

W związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, jako Generalny Wykonawca inwestycji - Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura - Polimex Mostostal - Trakcja, informuje, że:

od dnia 23.09.2021 r. zmieni się organizacja ruchu na ul. Krasickiego na odcinku pomiędzy ulicą Wańkowicza a ul. Barcza zostanie zamknięty chodnik. Ruch pieszych odbywać się będzie przez osiedle. W pełni zostanie przywrócony ruch na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Wańkowicza. Przystanek autobusowy komunikacji miejskiej zlokalizowany poza skrzyżowaniem z ulicą Wańkowicza zostaje czasowo przeniesiony przed to skrzyżowanie. Jednocześnie zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek na ul. Barcza, który funkcjonował podczas zamknięcia skrzyżowania z ul. Wańkowicza.
O kolejnych etapach robót i zmian w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia.

 

MAPA

[Aktualizacja 29.07.2021]

Roboty drogowe na ul. Krasickiego (ciąg pieszy i rowerowy) od 4 sierpnia 2021 r.

Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura - Polimex-Mostostal - Trakcja jako Generalny Wykonawca inwestycji „Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie”, informuje, że:

Od dnia 04.08.2021 r. zostanie zamknięty dla ruchu chodnik i droga dla rowerów wzdłuż jezdni ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Wańkowicza. W związku ze zmianą organizacji ruchu zostały wyznaczone tymczasowe ciągi piesze i rowerowe, w tym objazd dla rowerów poza obszarem robót, od ul. Synów Pułku przez osiedle Nagórki do ulic Wańkowicza i Barcza oraz ul. Krasickiego.

Przepraszamy za czasowo wprowadzone utrudnienia, ich celem jest przebudowa tych ulic.

MAPA

[Aktualizacja 25.07.2021]

Roboty drogowe na ul. Wilczyńskiego (os. Pieczewo) od 31 lipca 2021 r.

Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura - Polimex-Mostostal – Trakcja, jako Generalny Wykonawca inwestycji „Rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie”, informuje, że:

w nocy z soboty 31 lipca br. na niedzielę 01 sierpnia br. planuje wprowadzić następujące zmiany w organizacji ruchu w mieście:

zamknięcie ul. Wilczyńskiego na odcinku od ul. Krasickiego do pętli autobusowej Pieczewo, co oznacza brak możliwości wjazdu na ulicę Wilczyńskiego z ulic: Jeziołowicza, Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego. Przez budowę pozostanie możliwy przejazd z ul. Żurawskiego do ul. Gębika.

Dojazd do ul. Jeziołowicza pozostaje wyłącznie od ul. Krasickiego i Sobocińskiego, a do poprzecznych ulic: Panasa, Wachowskiego i Turkowskiego będzie możliwy tylko poprzez ulice Świtycz-Widackiej i Kubusia Puchatka. Do posesji osiedla „Mieszkanie w Zaciszu” powstanie droga tymczasowa łącząca z drogą do posesji ul. Wilczyńskiego 2-2H i dalej z ul. Turkowskiego.

W celu ułatwienia przemieszczanie się z osiedla w czasowej organizacji ruchu przewidziano budowę trzech rond tymczasowych na  skrzyżowaniach ulic: Krasickiego/Wilczyńskiego, Krasickiego/Herdera/Świtycz-Widackiej i Krasickiego/Kubusia Puchatka.

Pętla autobusowa przeniesiona zostanie na wyłączoną jedną jezdnię ul. Krasickiego pomiędzy ulicami Świtycz-Widackiej i Wilczyńskiego, co spowoduje też zmiany w komunikacji miejskiej. Powstanie linia autobusowa dowożąca pasażerów z tymczasowego przystanku przy skrzyżowaniu ulic Gębika/Wilczyńskiego do przystanku końcowego, w pobliże budynku przy ul. Krasickiego 9. Tam będzie można się przesiąść do autobusów jadących w kierunku centrum.

Wzdłuż ul. Świtycz-Widackiej i odcinka ul. Gębika wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Samochody będą mogły zaparkować tylko w zatokach postojowych, ale aby zrekompensować ubytek miejsc parkingowych przygotowane będą miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Krasickiego.

Ponadto otworzona dla samochodów osobowych zostanie droga przez dawny poligon, umożliwiająca dojazd do ronda na ul. Szymborskiej i dalej do ul. Pstrowskiego i obwodnicy oraz wyjazd z Osiedla Generałów przez Brzeziny, ulicami Szostkiewicza i Kalinowskiego.

Przepraszamy za czasowo wprowadzone utrudnienia, ich celem jest przebudowa tych dróg.

 

MAPA

<