• Mobilny punkt pierwszej pomocy psychologicznej - Telefon interwencyjny: 730-822-320
Stare Miasto bardziej przyjazne rowerzystom.
Opublikowano: 18 kwietnia 2016 15:00 | Aktualizacja: 18 kwietnia 2016 15:02
Stare Miasto bardziej przyjazne rowerzystom.

Organizacja ruchu dla rowerzystów.

Olsztyńska Starówka jeszcze bardziej przyjazna rowerzystom !

 

 

Od tygodnia (11 kwietnia) na znaczną część olsztyńskiego Starego Miasta wjazdu nie mają zmotoryzowani. Tak będzie do początkowych dni października. To oznacza, że większą swobodę mają piesi i rowerzyści.

 

Podróżujący jednośladami zyskali 30 miejsc, w których rowerzyści mogą swobodnie poruszać się po uliczkach będących całkowicie lub częściowo niedostępnych dla samochodów. Większość z nich jest znana z poprzednich dwóch sezonów letniej organizacji ruchu, a teraz wprowadzone rozwiązania uzupełniają braki zgłaszane przez użytkowników.

W sezonie letnim mieszkańcy Olsztyna oraz turyści bardzo często właśnie na rowerach odwiedzają ten atrakcyjny teren. Dlatego wprowadzone ułatwienia pojawiają się w sposób uporządkowany i kompleksowy, aby umożliwiać swobodną i bezpieczną jazdę.

Aby uniknąć niejasności i problemów z interpretacją nowych rozwiązań prezentujemy zbiór zasad pomocnych podczas jazdy po Starym Mieście. Przede wszystkim uczulamy rowerzystów na fakt, iż wjeżdżając na obszar historycznej części Olsztyna, znajdują się na specyficznym terenie. Są zobowiązani do szczególnej uwagi na pieszych i ostrożnej jazdy z umiarkowaną prędkością. Pamiętajmy, że Stare Miasto służy wypoczynkowi, relaksowi i podziwianiu jej uroków, dlatego nie ma tu miejsca na szybką i nieodpowiedzialną jazdę!

 

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/stare-miasto-bardziej-przyjazne-rowerzystom.html

<