• Informujemy, że w dniach 19-20.09.2019 r. na odcinku ul. Towarowej na jezdni w kierunku miasta na wysokości „AGROMA Olsztyn” zamknięty zostanie prawy pas na potrzeby bezpiecznej pracy pracowników.
Barwienie wody sieciowej
Opublikowano: 19 sierpnia 2019 06:57 | Aktualizacja: 27 sierpnia 2019 11:47
Barwienie wody sieciowej

Sprawdzenie szczelności rurociągów, armatury i wymienników ciepła.

KOMUNIKAT   MPEC !!!

 

Informujemy, że od 20.08.2019 r. zostanie zabarwiona woda sieciowa w Miejskim Systemie Ciepłowniczym. Barwienie wody w sieci ciepłowniczej ma na celu wykrycie nieszczelności rurociągów, armatury i wymienników ciepła.

W związku z powyższym, istnieje możliwość pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz punktach czerpalnych ciepłej wody użytkowej. Ze względów technologicznych barwiona woda może znaleźć się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania części budynków w Olsztynie (w kaloryferach i rurach znajdujących się w mieszkaniach).

Informacje o wszystkich miejscach, w których zostanie zauważona woda o jaskrawo zielonej barwie  prosimy o przekazywanie pod nr  tel. 993,  (89) 526 85 13 lub na adres email: biuro@mpec.olsztyn.pl  lub pogotowie@mpec.olsztyn.pl w przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, rzekach i innych ciekach wodnych.

Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi oraz  zwierząt i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego.  W przypadku jednak, gdyby po kontakcie z zabarwioną wodą wystąpiły jakiekolwiek niepokojące objawy prosimy o pilny kontakt z lekarzem.

 

ŹRÓDŁO: http://www.mpec.olsztyn.pl

<