• UWAGA KIEROWCY: w związku z kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego przy budynku Dworca Głównego PKP zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Dworcowej oraz południowa część pl. Konstytucji 3 Maja. Zmiana organizacji ruchu ma nastąpić w nocy z 22 na 23 czerwca.
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.
Opublikowano: 24 kwietnia 2018 06:20 | Aktualizacja: 18 czerwca 2018 10:19
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

W nocy z 15/16.06.18 zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu

wprowadza II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

 

 

[AKTUALIZACJA  12.06.2018]

Informujemy, że zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki nastąpi w nocy z 15 na 16 czerwca - sygnał ogólny na ciągu Kościuszki (nie dotyczy komunikacji miejskiej).

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

 

 

[AKTUALIZACJA  30.05.2018]

Prace związane ze zmianą programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki, zaplanowane na noc z 1 na 2 czerwca, ze względów technicznych zostaną zrealizowane w późniejszym terminie. Wstępnie przeprogramowanie sygnalizacji jest zaplanowane na noc z 15 na 16 czerwca.

 

 

Pierwsze zmiany w działaniu sygnalizacji będą wprowadzane już w najbliższy weekend. W nocy z piątku na sobotę (27/28 kwietnia) uruchomione zostaną strzałki warunkowego skrętu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza w Kościuszki. Natomiast kolejnej nocy (28/29 kwietnia) takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Kościuszki. Poza tym w ciągu ul. Kościuszki wprowadzony zostanie sygnał ogólny, co pozwoli jadącym od strony Manhattanu - po ustąpieniu pierwszeństwa podróżującym z naprzeciwka - skręcić w lewo w ul. Kołobrzeską.

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

Szczegółowe informacje zamieszczono  w TABELI z wprowadzenia II etapu zmian programów sygnalizacji świetlnej.

<