• Mobilny punkt pierwszej pomocy psychologicznej - Telefon interwencyjny: 730-822-320
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.
Opublikowano: 24 kwietnia 2018 06:20 | Aktualizacja: 27 sierpnia 2018 12:52
Uwaga !!! Został wprowadzony II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

Od 20 lipca 2018 zmiana programu sygnalizacji świetlnej na kolejnych skrzyżowaniach.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu

wprowadza II etap zmian programów sygnalizacji świetlnej.

 

[AKTUALIZACJA  17.07.2018]

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przystępuje do drugiej w tym roku części zmian w programach sygnalizacji świetlnych. Ich głównym celem jest skrócenie czasu oczekiwania na sygnał zielony. Na przełomie lipca i sierpnia zmodyfikowanych będzie 6 skrzyżowań.

Od najbliższego weekendu będzie realizowany kolejny etap zmian w pracy sygnalizacji. Ich założeniem jest skrócenie cyklu programów sygnalizacji na wybranych skrzyżowaniach, a tym samym skrócenie czasu oczekiwania na sygnał zielony i poprawienie płynności ruchu. Modyfikacja programów polega na zamianie sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

TABELA

 

[AKTUALIZACJA  12.06.2018]

Informujemy, że zmiana programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki nastąpi w nocy z 15 na 16 czerwca - sygnał ogólny na ciągu Kościuszki (nie dotyczy komunikacji miejskiej).

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

 

 

[AKTUALIZACJA  30.05.2018]

Prace związane ze zmianą programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki, zaplanowane na noc z 1 na 2 czerwca, ze względów technicznych zostaną zrealizowane w późniejszym terminie. Wstępnie przeprogramowanie sygnalizacji jest zaplanowane na noc z 15 na 16 czerwca.

 

 

Pierwsze zmiany w działaniu sygnalizacji będą wprowadzane już w najbliższy weekend. W nocy z piątku na sobotę (27/28 kwietnia) uruchomione zostaną strzałki warunkowego skrętu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza w Kościuszki. Natomiast kolejnej nocy (28/29 kwietnia) takie rozwiązanie zostanie wprowadzone na skrzyżowaniu Kołobrzeskiej z Kościuszki. Poza tym w ciągu ul. Kościuszki wprowadzony zostanie sygnał ogólny, co pozwoli jadącym od strony Manhattanu - po ustąpieniu pierwszeństwa podróżującym z naprzeciwka - skręcić w lewo w ul. Kołobrzeską.

 

Modyfikacja programów polega na przejściu z sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne. Oznacza to, że kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię.

Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

 

Szczegółowe informacje zamieszczono  w TABELI z wprowadzenia II etapu zmian programów sygnalizacji świetlnej.

<