• Ministerstwo Zdrowia przygotowało spot z najważniejszymi informacjami ws. koronawirusa: https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s
Konkurs na logo Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa
Opublikowano: 22 września 2017 14:00 | Aktualizacja: 25 września 2017 08:30
Konkurs na logo Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa

Od poniedziałku (25 września) do 23 października 2017r.

Konkurs na logo Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa

 

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom Olsztyna i powiatu. Zasługuje na logo z prawdziwego zdarzenia.

Na początku września w ratuszu podpisano umowę dotyczącą budowy Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa. Teraz miasto ogłasza konkurs na stworzenie znaku graficznego, który będzie je symbolizować i identyfikować w sieci i w materiałach drukowanych.

- Zadaniem uczestników jest stworzenie logo w dwóch wariantach - mówi Paweł Micek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. - Samego symbolu oraz symbolu wraz z typografią. Znak ma być łatwy do zapamiętania i rozpoznania oraz funkcjonować w wersji kolorowej i czarno-białej. Do projektu autor musi dołączyć podstawową księgę znaku.

Konkurs rusza w poniedziałek (25 wrześni) i potrwa do 23 października. Projekt wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna. Zwycięzcę wyłoni komisja konkursowa, której przewodniczyć będzie prezydent Olsztyna.

- Przy ocenie ważna będzie czytelność przekazu i estetyka - dodaje Micek. -  Dodatkowe punkty przyznawane będą również za oryginalne podejście do tematu.

Laureata konkursu poznamy 24 listopada. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 5 tys. zł.

Regionalne Centrum Bezpieczeństwa powstanie przy ul. Augustowskiej, w 16 miesięcy od podpisania umowy. Swoim działaniem obejmie obszar Olsztyna oraz powiatu. Budynek RCB będzie złożony z dwóch części: biurowej i operacyjnej. W części biurowej praca odbywać się będzie w systemie 8-godzinnym, a w części operacyjnej całodobowo. Na sali operacyjnej RCB dyżur będą pełnić przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej oraz osoby zajmujące się monitoringiem. Przewiduje się również przeniesienie do RCB wszystkich pracowników Wydziałów Zarządzania Kryzysowego miasta i powiatu. Inwestycja będzie kosztować  nieco ponad 12,7 mln zł.

 

REGULAMIN  KONKURSU

 

<