• Informujemy, że od dnia 22.05.2019r prowadzone będą prace uzupełniające na inwestycji: "Budowa drogi wojewódzkiej nr AAA w Olsztynie na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo". W trakcie realizacji prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność.
Bezpieczny autobus.
Opublikowano: 10 maja 2018 10:30 | Aktualizacja: 7 czerwca 2018 13:12
Bezpieczny autobus.

Gdzie sprawdzić sprawność autokaru wycieczkowego?

Gdzie sprawdzić sprawność autokaru wycieczkowego?

 

Wakacje już niedługo. Rozpoczną się wyjazdy na kolonie, obozy i na inne formy zorganizowanego odpoczynku. Warto zatem upewnić się, że autokar wiozący nasze dzieci na upragnioną wycieczkę jest sprawny i dostosowany do przewozu dzieci.

 

Od 14 maja, na ul. Leonharda w Olsztynie rusza punkt kontroli autokarów. W godzinach 06:00- 08:00 od poniedziałku do piątku policjanci drogówki kontrolować będą m. in stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty oraz trzeźwość kierowcy.

 

Uwaga!

 

WAŻNE!!! Każdy, kto chce zgłosić kontrolę autobusu przed wyjazdem, w godzinach innych niż podane w ogłoszeniu, proszony jest o kontakt KILKA DNI WCZESNIEJ !!! z WRD KMP w Olsztynie pod numerami tel. : 89 522 38 80 (sekretariat) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl


 
W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdu, zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz podejrzenia, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających należy dzwonić bezpośrednio pod numer 997 lub 112.

 

Usługa „Bezpieczny Autobus"

 

„Bezpieczny Autobus" to usługa świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.

 

Czego można się dowiedzieć:

 

Usługa wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji autobusu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in.:

  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne wraz z informacją kiedy powinno się odbyć kolejne badanie,
  • stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego (uwaga: system gromadzi informacje o stanie licznika począwszy od 2014 roku)
  • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,
  • czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

 

Jak uzyskać dane:

Wystarczy wpisać numer rejestracyjny, który znajduje się na tablicy rejestracyjnej autobusu.

 

Skąd pochodzą dane:

Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Cyfryzacji na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

https://bezpiecznyautobus.gov.pl/strona-glowna

 

 

 

 

Źródło:http://www.olsztyn.policja.gov.pl
zdjęcie: http://www.szczecin.policja.gov.pl

<