• Szczepienie – transport – infolinia: 603 777 858 w g. od 8:00 do 15:00. Uwaga: na wskazany nr infolinii nie należy dzwonić przed umówieniem wizyty w punkcie szczepień. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na 2 dni przed dniem szczepienia
Wszystkie informacje o zmianach organizacji ruchu
Opublikowano: 7 lipca 2015 12:24 | Aktualizacja: 17 lipca 2015 08:04
Wszystkie informacje o zmianach organizacji ruchu

TRAMWAJE W OLSZTYNIE

Uwaga Mieszkańcy Olsztyna

W związku z realizacją projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” na terenie miasta wystąpują utrudnienia w ruchu.


Czynne i zalecane objazdy: „POLIGON”,  „BRZEZINY” I „BARTĄG”.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

 

 

46. Zamknięty wjazd na ul. Andersa 

 

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie informujemy, że od godz. 18:00 dnia 21.07.2015 r. do godz. 6:00 dnia 23.07.2015 r. nastąpi całkowite zamknięcie wjazdu w ul. Andersa. Zalecane jest w tych dniach parkowanie pojazdów w miejscach wyznaczonych na ul. Sikorskiego.

 

 

 

45. Zamknięcie ruchu alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do Placu Jana Pawła II

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie, od dnia 15 lipca br., całkowicie zamknięta zostaje dla ruchu aleja Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do Placu Jana Pawła II w tym skrzyżowanie Piłsudskiego-Kościuszki jak również skrzyżowanie ulic Wańkowicza-Sikorskiego.

Jednocześnie otwarta dla ruchu zostaje ul. Obiegowa w obu kierunkach, łącznie z wjazdem i zjazdem w ulicę Żołnierską oraz skrzyżowanie ulicy Kościuszki z ulicą Mickiewicza, ale zamknięty będzie  poprzeczny przejazd przez Kościuszki ulicami: Mazurska-Kołobrzeska.

Kierowcy chcąc ominąć plac budowy winni jechać z ulicy Głowackiego w ulicę Mickiewicza do ulicy Partyzantów albo z ulicy Głowackiego w ulicę Reja i 22 Stycznia do ulicy Pieniężnego. Na ulicy Ratuszowej utrzymany zostaje dwukierunkowy ruch i przejazd w kierunku ul. Pieniężnego. 

Konsekwencją zmian jest wytyczenie w części nowych tras autobusów linii: 1, 2, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 15, 16, 17, 20, 21, 24, 25, 28, 30, 31, 34, 35, 36, 100, 101.

 

Zawieszone zostaną przystanki Centrum przy al. Piłsudskiego, Kopernika-Piłsudskiego koło Urzędu Wojewódzkiego, Wysoka Brama na ulicy Pieniężnego oraz przystanku Paukszty przy ulicy Wańkowicza. 

 

Jednocześnie uruchomione zostają przystanki tymczasowe:

 

 • WYSOKA BRAMA 53(758) na ul. 22 Stycznia przed skrzyżowaniem z ul. Pieniężnego, w kierunku pl. Roosevelta, obowiązujący jako stały dla linii: 6, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 28, 35

 • WYSOKA BRAMA 54(759) na ul. Pieniężnego przed skrzyżowaniem z ul. 22 Stycznia, w kierunku ul. Kościuszki, obowiązujący jako stały dla linii 6, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 28, 35

 • EMILII PLATER 51(760) na ul. 22 Stycznia za skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater, w kierunku pl. Roosevelta, obowiązujący jako stały dla linii: 6, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 28, 35

 • EMILII PLATER 52(761) na ul. Reja za skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater, w kierunku ul. Kościuszki, obowiązujący jako stały dla linii: 6, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 28, 35

 • GALERIA WARMIŃSKA 52(750) na ul. Synów Pułku, za skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego, w kierunku ul. Orłowicza, obowiązujący jako stały dla linii 21, 25, 30, 31 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii 100

 • SYNÓW PUŁKU-OGRODY 51(762) na ul. Orłowicza, za skrzyżowaniem z ul. Synów Pułku, w kierunku ul. Wańkowicza, obowiązujący jako stały dla linii 2, 11, 21, 25 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii 100

 • BOHATERÓW MONTE CASSINO 51(763) na ul. Artyleryjskiej, za skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Monte Cassino, w kierunku ul. Bałtyckiej, obowiązujący jako stały dla linii 1 i 36 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii 101

 • BOHATERÓW MONTE CASSINO 52(764) na ul. Artyleryjskiej, za skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Monte Cassino, w kierunku ul. Wojska Polskiego, obowiązujący jako stały dla linii 1 i 36 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii 101

 • DWORZEC ZACHODNI 52(765) na ul. Artyleryjskiej, za rondem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w kierunku ul. Wojska Polskiego, obowiązujący jako stały dla linii 1 i 36 oraz jako warunkowy (na żądanie) dla linii 101

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

44.  Zamknięcie dla ruchu ulicy Tuwima w rejonie skrzyżowania z aleją Sikorskiego.

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie, od dnia 21 czerwca br., całkowicie zamknięty dla ruchu będzie ulica Tuwima w rejonie skrzyżowania z aleją Sikorskiego. Jednocześnie kierowcy jadący ulicą Obrońców Tobruku w kierunku alei Sikorskiego uzyskają możliwość skrętu w prawo, w aleję Sikorskiego.

Przypominamy, że dla ogólnego ruchu została oddana jedna jezdnia ulicy Obiegowej, od strony Sanepidu. Ruch odbywa się w jednym kierunku od ul. Pstrowskiego do al. Piłsudskiego, włącznie z wjazdem na ulicę Żołnierską i zjazdem z ulicy Żołnierskiej w kierunku alei Piłsudskiego.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima zmienią się trasy przejazdu autobusów linii: 30, 33, 36, 37 oraz nocnej linii 100. Od 21 czerwca (niedziela) komunikacja miejska będzie realizowana objazdem przez ul. Obrońców Tobruku. Na czas objazdów wyłączone zostaną przystanki: „Pozorty” (ul. Tuwima – tylko w kierunku ul. Sikorskiego), „Uniwersytet-Pływalnia” (ul. Tuwima – tylko w kierunku al. Warszawskiej) oraz „Uniwersytet-Prawocheńskiego” (ul. Tuwima – tylko w kierunku ul. Sikorskiego).

Od 28 czerwca (niedziela), jak co roku, kusy autobusów linii 33 zostają zawieszone na czas wakacji. Od tego dnia zmieni się również sposób kursowania autobusów linii 30 – trasa linii zostanie skrócona. Pojazdy wyjeżdżające z pętli na Pieczewie będą kończyły trasę na przystanku „Galeria Warmińska”. Tu pasażerowie podróżujący do Kortowa będą musieli przejść przez wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Tuwima i wsiąść do autobusu nr Z30 na tymczasowym przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima. Linią Z30 dojadą do końca stałej trasy „trzydziestki”, czyli do przystanku „Stary Dwór”. Podróż w przeciwnym kierunku będzie odbywała się podobnie – linią Z30 dojedziemy do przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Tuwima i po przejściu przez skrzyżowanie, podróż będzie można kontynuować z przystanku „Galeria Warmińska” na ul. Sikorskiego.

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego – linia 30 + linia Z30 – bilety skasowane w jednym z pojazdów tych linii zachowują ważność w drugim.  Bilety miesięczne/30-dniowe imienne ważne na linię 30 zachowują ważność w pojazdach linii zastępczej Z30.

 

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

 

43. Otwarcie jednej jezdni ul. Obiegowej.

Od czwartku, jedenastego czerwca, otwarta dla ogólnego ruchu zostanie jedna jezdnia ulicy Obiegowej, od strony Sanepidu. Ruch odbywać się będzie w jednym kierunku od ulicy Wincentego Pstrowskiego do alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, włącznie z wjazdem na ulicę Żołnierską i zjazdem z ulicy Żołnierskiej w kierunku alei Piłsudskiego.

 

Na drugiej jezdni, na odcinku od alei Piłsudskiego do wiaduktu na ulicy Żołnierskiej wyznaczony zostanie przejazd dla pojazdów komunikacji zbiorowej i pojazdów uprzywilejowanych, zwłaszcza - karetek.

 

Na odcinku od ulicy Bartosza Głowackiego do wiaduktu, ulica Żołnierska zostanie wyłączona z ruchu. Pozostaną tylko dojazdy do posesji. Wyjeżdżający z posesji przy ulicy Żołnierskiej kierowani będą na ulicę Głowackiego.

 

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

 

42. Zamknięcie wjazdu w ulicę Kanta od ul. Witosa.

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie, dnia 25 maja br., zamknięty zostaje wjazd w ulicę Kanta od ulicy Witosa. 

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

 

41. Zamknięcie wyjazdu z parkingu przy Centrum Handlowym Real na skrzyżowanie ulic Sikorskiego-Wańkowicza.

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie, od dnia 18 maja br., zamknięty zostaje wyjazd z parkingu przy Centrum Handlowym Real na skrzyżowanie ulic Sikorskiego-Wańkowicza. Wyjazd z parkingu Centrum jest zapewniony od południowej strony, bliżej Serwisu Ogumienia Krysgum.

Przypominamy także, iż dla wszystkich relacji otwarta została aleja Sikorskiego pomiędzy skrzyżowaniami z Obrońców Tobruku i z Pstrowskiego oraz, że na ulicy Pstrowskiego ruch odbywa się dwukierunkowo po dwóch jezdniach z możliwością skrętu w al. Sikorskiego.

40. Otwarcie Alei Sikorskiego na odcinku od ul. Obrońców Tobruku do ul. Obiegowej.

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie, dnia 10 maja br., otwarta zostaje aleja Sikorskiego na odcinku od ulicy Obrońców Tobruku do ulicy Obiegowej. Ruch aleją Sikorskiego odbywać się będzie dwukierunkowo na dwóch jezdniach. 

W związku z powyższym pojazdy jadące z Centrum w kierunku Pagórek, Os. Generałów Jarot i Zacisza uzyskają możliwość prawoskrętu z ulicy Pstrowskiego w aleję Sikorskiego.

 

39. Zmiana organizacji ruchu na ul. Żołnierskiej i ul. Kościuszki.

Od poniedziałku 4 maja 2015 roku, częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Żołnierska na odcinku od ulicy Kościuszki do budynku Sanepidu oraz ulica Kościuszki od budynku Urzędu Statystycznego do skrzyżowania z aleją Piłsudskiego. 

Na ulicy Żołnierskiej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Dworcowej. Komunikacja miejska w kierunku centrum pojedzie przez teren budowy ulicy Obiegowej do Alei Piłsudskiego. 

Zwężoną ulicą Kościuszki ruch odbywać się będzie dwukierunkowo na jednej jezdni.

Zmiany w trasach autobusów LINII: 5, 6, 11, 13, 17 i 100. Pojazdy jadące w kierunku centrum (od skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul. Dworcową) na wysokości budynku sanepidu skręcą w prawo w ul.Obiegową, następnie pojadą al. Piłsudskiego i dalej według swoich stałych tras. Linia 22 od skrzyżowania Żołnierskiej z Obiegową pojedzie Obiegową, Piłsudskiego i Kościuszki, a dalej według stałej trasy.

TRASY LINII: 24, 25 I 34 NIE ZMIENIĄ SIĘ.

SCHEMAT DO POBRANIA

38. Zamknięcie ulicy Sikorskiego.

W związku z przebudową dróg w ramach inwestycji tramwajowej, w dniach 1-3 maja 2015 roku, całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ulica Sikorskiego na odcinku od ulicy Pstrowskiego do ulicy Tuwima. Wyjątek stanowić będą dojazdy do posesji. Ruch ulicą Pstrowskiego nadal odbywać się będzie dwukierunkowo na jednej jezdni.

Zmienią się trasy przejazdu autobusów obsługujących LINIE: 24, 25 i 34 w obu kierunkach. Autobusy od skrzyżowania ulic Sikorskiego i Synów Pułku pojadą ulicami: Synów Pułku, Pstrowskiego, Kościuszki i dalej po stałych trasach. W przeciwnym kierunku zmiana trasy nastąpi od skrzyżowania ulic Pstrowskiego i Sikorskiego. Autobusy pojadą prosto ul. Pstrowskiego do ul. Synów Pułku, następnie do ul. Sikorskiego i dalej stałą trasą. Na wszystkich liniach obowiązywały będą wszystkie przystanki na trasach.

SCHEMAT DO POBRANIA

37. Zmiany na ul. Pstrowskiego - zamknięta ul. Mielczarskiego.

W wyniku postępu prac została zamknięta ulica Mielczarskiego. Dojazd do ul. Mielczarskiego: od ul.Pstrowskiego następnie w Dywizjonu 303 i w ul. Romualda Traugutta.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

36. Zmiany na skrzyżowaniu Kościuszki - Żołnierska.

Od soboty 25 kwietnia 2015r. na odcinku ok 300 m nastąpi zwężenie do jednej jezdni na ul. Kościuszki od strony Urzędu Statystycznego.
Utrudnienia w ruchu potrwają ok. 2 tygodni.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.


SCHEMAT DO POBRANIA

 

35. Zmiany w organizacji ruchu na Jarotach - przesunięcie terminów.                 

Zapowiadane zmiany, czyli:

 • otwarcie dla ruchu ulicy Bukowskiego,
 • otwarcie ulicy Płoskiego,
 • otwarcie skrzyżowania ul. Witosa/Janowicza,
 • zamknięcie fragmentu skrzyżowania ul. Wilczyńskiego i Sikorskiego,
 • zamknięcie fragmentu ul. Wilczyńskiego na odcinku od skrzyżowania do ul. Bartąskiej;

wejdą w życie 25 kwietnia. Przypominamy, że będzie możliwy ruch po całej alei Sikorskiego, ul. Płoskiego i ul. Bukowskiego. Na każdej z tych ulic udostępniona będzie jedna jezdnia, po jednym pasie w każdym kierunku.

Zamknięcia będą obowiązywały około 6-8 tygodni.

Opisywane powyżej zmiany istotnie wpłynął na układ komunikacji miejskiej. Dojeżdżające do os. Generałów linie numer: 15, 17, 24 i 26 będą miały skróconą trasę do pętli przy ul. Jarockiej. Stąd pasażerowie będą musieli przejść przez skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego i wsiąść do autobusu dowozowego, który dojedzie do przystanku na os. Generałów. W przeciwną stroną podróż będzie wyglądała podobnie, tzn. po dojechaniu linią dowozową do skrzyżowania trzeba będzie wysiąść i przejść do pętli przy ul. Jarockiej. Przejazd będzie odbywał się na podstawie jednego biletu (skasowanego bądź w linii dowozowej, bądź w liniach 15, 17, 26). Linia dojazdowa z przystanku „Osiedle Generałów” w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie odjeżdżała co 5 minut.

Autobusy kursujące na trasie linii 36 pojadą objazdem – ulicą Płoskiego i nowo otwartą ul. Bukowskiego.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

34. Zamknięcie skrzyżowania ul. Kościuszki - Mickiewicza.

Od czwartku 16 kwietnia br. zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Kościuszki - Mickiewicza. Przez teren budowy pozostanie zachowana możliwość dojazdu do posesji oraz Centrum Handlowego Manhattan.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

33. Zmiana organizacji ruchu na ul. Pstrowskiego, ul. Sikorskiego, Zamknięcie ul. Obiegowej.

Od poniedziałku 13 kwietnia br. zamknięta dla ruchu zostanie tymczasowa ul Obiegowa. Na skrzyżowaniu ul. Pstrowskiego i Sikorskiego uruchomiony zostanie "prawoskręt" dla jadących od centrum w kierunku osiedli: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Generałów i Zacisze.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

32. Zmiana organizacji ruchu na ul. Żołnierskiej.

W związku z pracami prowadzonymi przy budowie ulicy Obiegowej w piątek - 10 kwietnia, zmieni się organizacja ruchu na ul. Żołnierskiej. Wykonawca robót - firma Strabag – informuje, że zajmie prawy odcinek ulicy położony po stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Zakres robót nie obejmie chodnika, ruch po nim będzie się nadal odbywał.

Ponadto wykonawca zaznacza, że 10 kwietnia będą prowadzone prace rozbiórkowe na tym odcinku ulicy, a ruchem będą kierowali przeszkoleni sygnaliści. W związku z pracami zmieni się także lokalizacja przystanku komunikacji miejskiej. Tymczasowy przystanek będzie zlokalizowany bliżej budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. 

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w rejonie budowy.

 

31. Zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego.

Od soboty 21 marca 2015 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego.

Na odcinku od ul. Pstrowskiego do ul. Wilczyńskiego ruch będzie odbywał się tylko na jednej części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. 

SCHEMAT DO POBRANIA

 

30. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego i ulicy Obrońców Tobruku.

Od soboty 14 marca br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Sikorskiego i Obrońców Tobruku.

Przypominamy, że na ul. Pstrowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego jest zwężenie do jednej jezdni i obowiązuje nakaz jazdy prosto. Skrzyżowanie z al. Obrońców Tobruku zostanie wyłączone z ruchu.

Na ulicy Sikorskiego od ul. Pstrowskiego do ul Tuwima oraz od ulicy Wańkowicza do ulicy Wilczyńskiego ruch będzie odbywał się tylko na jednej  jezdni i wyznaczono jeden pas ruchu w każdym kierunku. Zamknięty zostaje wlot w ul. Minakowskiego, a dostępny będzie wlot w ul. Zaruskiego.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. 

SCHEMAT DO POBRANIA

 

29. Zamknięcie ul. Płoskiego.

Od wtorku 10 marca br., zamknięta dla ogólnego ruchu zostanie ul. Płoskiego, na odcinku od ulicy Wilczyńskiego do skrzyżowania z ul. Witosa. Według zapowiedzi wykonawcy prace potrwają około 2 miesięcy.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

28. Utrudnienia na ulicy Żołnierskiej w związku z budową linii tramwajowej i ulicy "Obiegowej".

Od dnia 9.03.2015 r. zostanie wyłączona z ruchu północna część jezdni ul. Żołnierskiej na odcinku ok 80 m, od wiaduktu nad ul. Obiegową w kierunku ul. Dworcowej. Na tym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Przy sklepie "Bratek" utrzymany zostanie dojazd do osiedla. Przejście dla pieszych zlokalizowane naprzeciwko budynku WSSE (Sanepidu) zostanie przeniesione o ok. 60 m w kierunku ul. Dworcowej, w okolice wjazdu na parking Szpitala Wojewódzkiego. Przystanek autobusowy zlokalizowany na wysokości sklepu "Bratek" zostanie przeniesiony ok 200 m w kierunku ul. Dworcowej w okolice wejścia głównego do Szpitala Wojewódzkiego.
Utrudnienia potrwają około 4 tygodni.
Dodatkowo w dniu 9.03.2015 r. prowadzone będą prace rozbiórkowe przy ręcznym kierowaniu ruchem.
Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

 

27. Schemat organizacji ruchu na ulicach Kościuszki/Piłsudskiego od 8 marca 2015 r.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

26. Zmiana organizacji ruchu na ul. Tuwima.

W czwartek - 5 marca wykonawca robót, zawęzi odcinek ulicy Tuwima na odcinku około 250m, na wysokości Lidla. Charakter prowadzonych prac wymusza zajęcie fragmentu jezdni tuż przy przejściu dla pieszych. Zmiana w organizacji ruchu potrwa do połowy kwietnia.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

25. Zmiana organizacji ruchu na ul. Piłsudskiego.

Od niedzieli 8 marca 2015 r., zamknięta dla ogólnego ruchu zostanie ul. 11. Listopada i ulica Piłsudskiego na odcinku od ulicy Pieniężnego do ul. Kopernika oraz skrzyżowanie z ulicą 1. Maja. Wyjątek stanowią pojazdy budowy, komunikacji miejskiej, taxi, służb miejskich oraz dojazdy do posesji.

Utrzymany zostaje przejazd ulicą Piłsudskiego do ulicy Kopernika z ograniczeniem ruchu do jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.

W ciągu ulic Pieniężnego - 1. Maja przejazd będzie możliwy tylko dla samochodów jadących w stronę Zatorza. Na pozostałych częściach jezdni wyznaczone zostaną bus pasy w obu kierunkach oraz przystanki autobusowe.

Jadący ulicą 1. Maja od ulicy Partyzantów, zostaną skierowani na ul. Ratuszową i Skłodowskiej-Curie, które będą dwukierunkowe. Za ulicą Wyzwolenia, na jednokierunkowej ulicy Skłodowskiej-Curie, kierunek ruchu zostanie odwrócony do Placu Jedności Słowiańskiej i dalej prowadząc objazd do ulic Pieniężnego i 22. Stycznia.

Od Dworca Zachodniego na jednokierunkowych ulicach Konopnickiej i Nowowiejskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu, umożliwiając dojazd do ulicy Wyzwolenia i Placu Jedności Słowiańskiej.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.


SCEMAT DO POBRANIA

 

24. Zmiana organizacji ruchu na ul. Kościuszki.

Od 8 marca 2015 r. zamknięte dla ruchu będą fragmenty ulicy Kościuszki, na odcinku od ul. Kętrzyńskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Na ul. Kętrzyńskiego, na odcinku około 100m wzdłuż skrzyżowania z Kościuszki ruch będzie odbywał się tylko na jednej części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Utrzymywany zostaje ruch ulicami poprzecznymi: Mickiewicza, Mazurską-Kołobrzeską. Przez teren budowy pozostanie zachowana możliwość dojazdu do posesji oraz Centrum Handlowego Manhattan.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość, już wkrótce skrócimy czas podróżowania po Olsztynie.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

23. Zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego.

W poniedziałek 23 lutego 2015r. nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego, w okolicy Galerii Warmińskiej. Na odcinku około 100m, od ul. Synów Pułku do ul. Wańkowicza wprowadzone zostanie jednostronne zwężenie jezdni oraz nastąpi zamknięcie chodnika. W związku z trwającymi pracami wyznaczono tymczasowe ciągi piesze. Według zapowiedzi wykonawcy prace potrwają około tygodnia. 

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. 

SCHEMAT DO POBRANIA

 

22. Nowa organizacja ruchu na Rondzie Ofiar Katynia.

Od 21 lutego wykonawca linii tramwajowej wprowadził nową organizację ruchu na Rondzie Ofiar Katynia.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

21. Nowa organizacja ruchu na ul. Sikorskiego.

Od środy 18 lutego 2015r. wykonawca linii tramwajowej wprowadzi nową organizację ruchu na ul. Sikorskiego, na odcinku od ul. Dywizjonu 303 do wjazdu Ford/Stacja Orlen. Wystąpią utrudnienia w ruchu pieszym. Według zapowiedzi wykonawcy prace potrwają do końca marca.

Wszystkich mieszkańców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

20. Zawężenie odcinka ulicy Wańkowicza przy wlocie w ul. Sikorskiego.

W poniedziałek - 16 lutego wykonawca zawęzi odcinek ulicy Wańkowicza przy wlocie w ul. Sikorskiego. Charakter prowadzonych prac wymusza zajęcie fragmentu jezdni tuż przy przejściu dla pieszych. Zmiana w organizacji ruchu potrwa do 25 lutego.

SCHEMAT DO POBRANIA

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

19. Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Ofiar Katynia oraz na ul. Towarowej.

Od niedzieli 15.02.2015 zmianie ulegnie organizacja ruchu na Rondzie Ofiar Katynia oraz ul. Towarowej. Nastąpi otwarcie zewnętrznego pasa ruchu na ul. Towarowej, od strony OZGAF-u, z jednoczesnym zajęciem krótkiego odcinka pasa wewnętrznego od strony Europa Center.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

 

18. Zmiana organizacji ruchu na Placu Konstytucji 3 Maja.

Od soboty (14 lutego) zmianie ulegnie organizacja ruchu w okolicach Dworca Głównego PKP. Na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie dotychczas odbywał się ruch okrężny, przejeżdżające przez skrzyżowanie samochody zostaną poprowadzone przez wyspę ronda. W miejscu dotychczasowego wlotu ul. Partyzantów w rondo będzie wytyczony tymczasowy przystanek autobusowy. Prosimy zwracać szczególną uwagę na zawracające autobusy.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

17. Zmiana organizacji ruchu przy Dworcu Głównym PKP i PKS.

W związku z budową linii tramwajowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” wykonawca robót w środę - 11 lutego, zawęzi odcinek ulicy Partyzantów przy Dworcu Głównym PKP. Charakter prowadzonych prac wymusza zajęcie fragmentu jezdni tuż przy przejściu dla pieszych naprzeciwko wejścia głównego do holu dworca PKS. Zmiana w organizacji ruchu potrwa do 13 lutego.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

 

16. Zmiana organizacji ruchu na wysokości galerii handlowej w kierunku skrzyżowania ul. Tuwima z ul. Sikorskiego.

Wykonawca linii tramwajowej w poniedziałek 9 lutego 2015r. zawęził jezdnię do dwóch pasów ruchu. Zamiana nastąpiła na około dwustumetrowym odcinku na wysokości galerii handlowej w kierunku skrzyżowania ul. Tuwima z ul. Sikorskiego. Z ruchu wyłączone są dwa prawe pasy jezdni (prawoskręty z ul. Tuwima w kierunku ul. Sikorskiego). Prace mają potrwać około trzech dni. Mogą spowodować opóźnienia w kursach autobusów komunikacji publicznej, a także być przyczyną powstawania kolejek samochodów w okolicach skrzyżowania ulic Sikorskiego, Tuwima i Synów Pułku.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. 

 

15. Zmiana organizacji ruchu na Rondzie Ofiar Katynia.

Od czwartku 05.02.2015 zmianie ulegnie organizacja ruchu na Rondzie Ofiar Katynia, ul. Dworcowej oraz ul. Kętrzyńskiego. Nastąpi zamknięcie odcinka pasa zewnętrznego na Rondzie Ofiar Katynia, z jednoczesnym zajęciem krótkiego odcinka pasa zewnętrznego ul. Dworcowej.

Od piątku 06.02.2015 nastąpi zamknięcie odcinka pasa wewnętrznego na Rondzie Ofiar Katynia, z jednoczesnym zajęciem pasa wewnętrznego ul. Dworcowej i Kętrzyńskiego.

Wszystkich mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

14. Zmiana organizacji ruchu przy Szkole Podstawowej nr 25.

W poniedziałek 26 stycznia 2015 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 25. Na odcinku około 200 m, od ul. Synów Pułku do ul. Wańkowicza wprowadzone zostanie jednostronne zwężenie jezdni oraz nastąpi zamknięcie chodnika.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

13. Zmiana organizacji ruchu - otwarcie jednej nitki ul. Obiegowej.

W piątek - 16 stycznia w południe kierowcy będą mogli skorzystać z jednej nitki budowanej ulicy Obiegowej. Będzie można skrócić czas przejazdu, bo Obiegowa łączy ruch ulicy Piłsudskiego z Sikorskiego i Pstrowskiego.

Udostępnioną nitką Obiegowej będzie można przejechać od ulicy Piłsudskiego (wjazd) pod ulicą Żołnierską i wjechać w prawo oraz w lewo w ulicę Pstrowskiego lub wybrać połączenie z ulicą Sikorskiego. Wszystkie połączenia będą miały sygnalizację świetlną, która poprowadzi kierowców.

Udostępnienie przejezdności na jednym pasie jezdni Obiegowej pozwoli częściowo rozprowadzić ruch i przyzwyczaić kierowców do nowego rozwiązania. Na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Sikorskiego/Obiegowa przejazd będzie się odbywał roboczo po specjalnych płytach, które znikną po połączeniu nowej ulicy z istniejącą infrastrukturą.

Docelowo Obiegowa ma być drogą dwujezdniową o dwóch pasach w każdym kierunku o długości ok. 1,1 km. W ciągu ul. Żołnierskiej powstał wiadukt, pod którym przebiega nowa ulica. Będą także zjazdy na i z ulicy Żołnierskiej.

Wzdłuż ul. Obiegowej powstanie pełne zagospodarowanie z chodnikami i ścieżką rowerową a trasa tramwajowa będzie biegła lewym poboczem drogi i skręci w ul. Żołnierską, przy której będzie zlokalizowany jej przystanek.

 

 

SCHEMAT DO POBRANIA

 

12. Zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego na wysokości REALA.

Od niedzieli - 11 stycznia, na ul. Sikorskiego - na odcinku przy centrum handlowym REAL obowiązuje nowa organizacja ruchu. W związku z kolejnym etapem prac przy budowie linii tramwajowej wykonawca udostępnił chodnik i jezdnię po wschodniej stronie ulicy. Prace zostały przeniesione na drugą stronę jezdni, położoną bliżej centrum handlowego REAL.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

11. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kościuszki.

Od poniedziałku - 8 grudnia, całkowicie zamknięty dla ruchu będzie fragment ulicy Kościuszki, na odcinku od ronda Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ul. Kętrzyńskiego. Przez teren budowy pozostanie zachowana jedynie możliwość dojazdu do posesji. Zmianie ulegnie organizacja ruchu na Placu Konstytucji 3 maja i skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Kętrzyńskiego. Dojazd do dworca PKP i PKS będzie możliwy ulicą Partyzantów lub Dworcową. Na ul. Lubelskiej, Placu Konstytucji 3 Maja i ul. Dworcowej ruch będzie się odbywał tylko na jednej jezdni, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Zamknięty zostanie dojazd do ulicy Jasnej z ul. Kościuszki, a utworzony został dodatkowy wjazd od ul. Dworcowej.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

SCHEMAT DO POBRANIA

10. Zmiany na ulicy Sikorskiego na wysokości Reala.

Z piątku na sobotę (14/15 listopada) - w związku z kolejnym etapem prac nastąpi zmiana organizacji ruchu pieszych i rowerzystów przy centrum handlowym Real. Zamknięty zostanie chodnik i droga rowerowa położona po zachodniej części ul. Sikorskiego. Ruch pieszych i rowerzystów będzie zatem odbywał się po ścieżce łączącej ul. Gen. Zaruskiego z drogą wyjazdową spod centrum handlowego - między parkiem linowym a terenem do gry w paintball.

Zmiana ta spowoduje przeniesienie przystanku autobusowego "Real", dla autobusów jadących w kierunku Jarot, który zostanie przesunięty około 100 metrów w kierunku ul. Jarockiej.

9. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Witosa i Janowicza.

Od godzinnych porannych w czwartek 6 listopada 2014 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Witosa i Janowicza, która spowoduje całkowite zamkniecie wjazdu w ul. Janowicza z ul. Witosa. Objazd ulicami wewnętrznymi.

 

8. Tymczasowa zmniana organizacji ruchu na ulicach Tuwima i Iwaszkiewicza.

W nocy z 22 na 23 października nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Tuwima z Iwaszkiewicza. Zostanie zamknięty cały wylot z ulicy Iwaszkiewicza. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do niedzieli 26 października włącznie.
Przebudowie podlegać będą sieci podziemne na wlocie w ul. Iwaszkiewicza.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrozności.

SCHEMAT DO POBRANIA

7. Zmiana organizacji Ruchu na ulicach Dworcowa i Towarowa.

Od soboty 18 października 2014 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Dworcowa i Towarowa.

Na ulicy Dworcowej, na odcinku od ronda Ofiar Katynia do Placu 3-go Maja nastąpi jednostronne zwężenie jezdni, ruch będzie odbywał się tylko na  części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Pozostanie możliwość dojazdu do zespołu budynków przy Izbie Celnej.

Na ul. Towarowej na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Składowej, również zwężona zostanie jezdnia. Ruch na dopuszczonej części jezdni będzie dwukierunkowy po jednym pasie w każdym kierunku. Jednocześnie wciąż utrzymana będzie możliwość dojazdu do posesji.

Mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o szczególną uwagę. Za utrudnienia przepraszamy.

SCHEMAT DO POBRANIA

 

6. Zmiany na ul. Sikorskiego na wysokości hipermarketu REAL. 

Na ulicy Sikorskiego od Wańkowicza do wyjazdu z Reala wprowadzone zostanie zwężenie do jednej jezdni.

UWAGA! Od dnia 9 października 2014 r. w godzinach popołudniowych nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Sikorskiego na wysokości C.H. REAL. Ruch zostanie przełożony na jezdnię po stronie REALA.

SCHEMAT do pobrania

 

 

SCHEMAT do pobrania

 

5. Zmiany na ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Tuwima/Synów Pułku do ul Pstrowskiego. 

Od soboty - 4 października nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Tuwima/Synów Pułku do Pstrowskiego.

Na Pstrowskiego, na odcinku około 500m wzdłuż skrzyżowania z ul. Sikorskiego ruch będzie odbywał się tylko na jednej części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Jadąc od ul.Niepodległości w kierunku osiedli mieszkaniowych: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Generałów i Zacisze skręcamy w ulicę Kasprzaka. Z ul. Pstrowskiego obowiązuje zakaz skrętu. Dojazd do Obrońców Tobruku jest jednokierunkowy. Skrzyżowania z ulicami Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku i Pstrowskiego będą zamknięte dla ruchu z wyjątkiem komunikacji miejskiej.

SCHEMAT do pobrania

 

4. Zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej.

Od wtorku 23 września nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ul. Towarowej.  Wprowadzone zmiany polegają na zamknięciu dla ruchu lewych pasów jezdni po obu stronach ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Składową. Uniemożliwiony będzie również przejazd przez wyspę dzielącą. 

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.

SCHEMAT do pobrania (PDF)

 

3. Zmiana organizacji ruchu na ul. Piłsudskiego.

Od poniedziałku – 22.08. 2014r. nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Piłsudskiego, spowodowana realizacją ulicy Obiegowej. Na odcinku około 500m, od Planetarium do hali „Urania” ruch będzie odbywał się tylko na części jezdni i pozostanie jeden pas ruchu w każdym kierunku. Ponadto z ruchu zostanie wyłączony całkowicie parking przy hali „Urania” i wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych. Mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o szczególną uwagę. Za utrudnienia przepraszamy. 

 

2. Od poniedziałku – 8 września 2014r. nastąpiła  zmiana organizacji ruchu na ulicach Sikorskiego i Tuwima

Plan zmian organizacji ruchu (PDF)

Z alei Sikorskiego do centrum miasta skręcamy w ulicę Tuwima lub Synów Pułku. Skrzyżowania z ulicami Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku i Pstrowskiego będą zamknięte dla tego kierunku jazdy. Wyjątek: komunikacja miejska, taxi, służby ratunkowe i dojazdy do posesji. Od centrum w kierunku osiedli: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Generałów i Zacisze będzie jeden pas ruchu.

Na ulicy Sikorskiego od ulicy Wilczyńskiego do Wańkowicza będzie przewężenie jezdni. Będą utrudnienia dla jadących rano w kierunku osiedli mieszkaniowych, w godzinach popołudniowych dla jadących w kierunku centrum miasta.

Na ul. Tuwima będą lokalne zwężenia jezdni do jednego pasa dla jadących od ul. Sikorskiego do Warszawskiej.

Proponujemy objazdy:

 • „Poligon” - dwukierunkowe połączenie ul. Krasickiego z ul. Pstrowskiego - przez teren byłego poligonu wojskowego i Piękną Górę (w okolicach masztu TV). Wjazd z ul. Krasickiego - kilkaset metrów przed Carrefourem, na wysokości Liceum Ogólnokształcącego nr 5, a wyjazd przy ogródkach działkowych na ulicę Pstrowskiego.
 • „Brzeziny” - jednokierunkowe połączenie z osiedla Generałów przez Brzeziny ulicą Szostkiewicza do alei Warszawskiej. Dojazd do Szostkiewicza jest jednokierunkowy.

W związku z prowadzeniem robót nastąpi wzmocnienie linii autobusowych nr 24, 25 oraz 27.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość, już wkrótce skrócimy czas podróżowania po Olsztynie.

 

1. Utrudnienia w ruchu na ul. Witosa od 1 września 2014 r.: w związku z realizacją zadania dla Odcinka A budowy linii tramwajowej, na ul. Witosa - Płoskiego - Sikorskiego i Tuwima, na ul. Witosa wprowadzone zostaną zajęcia pasów drogowych dla prowadzenia robót budowlanych.

SCHEMAT (PDF)

 

Informacje na bieżąco na www.bezpieczny.olsztyn.eu

 

19 sierpnia 2014 r. została podpisana umowa na budowę ponad 6 km linii tramwajowej, wraz z przebudową skrzyżowań, dróg i ścieżek rowerowych oraz budowę ul. Bukowskiego. Zanim jednak wyruszymy na wycieczkę tramwajową po Olsztynie, czeka nas - mieszkańców sporo utrudnień. Zapewne wydłuży się czas, w jakim aktualnie przemieszczamy się po mieście. Dyskomfort, który na pewno będzie temu towarzyszył, możemy zminimalizować dzięki posiadanej wiedzy jak to wszystko będzie wyglądać. Dlatego też, na stronie Portalu Bezpieczny Olsztyn, będziecie Państwo na bieżąco informowani o przebiegu tej znaczącej dla Miasta Olsztyna inwestycji.

Już wkrótce skrócimy czas podróżowania po Olsztynie.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony http://www.tramwaje.olsztyn.eu/ , gdzie znajdziecie Państwo nie tylko aktualne informacje, ale i historię olsztyńskiej linii tramwajowej czy szczegóły projektu.

Publikacja finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Regionalne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 – 2013

<